Rozmowa kwalifikacyjna

W życiu większości ludzi przychodzi w końcu moment, w którym to należy podjąć się pierwszej pracy. Wiele osób udaje się na studia i stara zdobyć jak najlepsze wykształcenie, aby pracować potem w wymarzonym  zawodzie. Często jednak nie wszystko idzie po naszej myśli i już po kilku miesiącach musimy zmienić pracę. Może to wynikać ze zbyt słabych kompetencji jakie posiadamy, bądź tak naprawdę ze zweryfikowania tego, co chcemy w życiu robić. Spora liczba osób, które kończą studia dochodzi po czasie do wniosku, że lepiej będzie czuć się w innym zawodzie. 

Wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron

Obecnie nie powinniśmy mieć żadnego problemu z rozwiązaniem obowiązującej umowy. Rynek pracy działa bardzo płynnie, a pracodawcy są jeszcze bardziej wyrozumiali w stosunku do swoich pracowników. Większość właścicieli firm nie rzuca kamieni pod nogi i jeśli chcemy zmienić miejsce zatrudnienia, to wystarczy wypełnić zaledwie kilka dokumentów. Wypowiedzenie umowy za porozumieniem obu stron jest szczególnie korzystne dla pracownika. Przed ostatecznym “rozstaniem” z dotychczasowym pracodawcą, warto poprosić go o wystawienie referencji które będą doskonałym uzupełnieniem naszego CV.

Co powinno zawierać wypowiedzenie umowy? 

Podczas pisania wypowiedzenia umowy o pracę często zastanawiamy się nad tym, co musi się na tym dokumencie znaleźć. Oczywiście w internecie możemy natrafić na wiele pomocnych wzorów, z których niejednokrotnie warto skorzystać. W wypowiedzeniu umowy nie może zabraknąć informacji o naszym miejscu zamieszkania i dniu, w którym wypełniamy dany dokument. Powinny się znaleźć także dane pracownika, pracodawcy, informacja o formie zatrudnienia, okresie wypowiedzenia oraz wszelkie informacje które razem z pracodawcą uznacie za wymagane.

Nowe wyzwania

Zmiana pracy nie jest w obecnych czasach niczym dziwnym i nie powinniśmy się przejmować tym, że pewien rozdział w naszym życiu dobiega końca. W nowej pracy poznać możemy bowiem wielu ciekawych ludzi i jeszcze bardziej poszerzyć swoje horyzonty. Posiadanie wielu zainteresowań i umiejętności sprawia, że żyje nam się dużo lepiej i możemy dzięki nabytej wiedzy być jeszcze bardziej efektywni.